Ilmainen toimitus alkaen 150 €*
Ilmainen palautus 100 päivän sisällä

Gore-Tex® Naisten Kengät

(47)
Lajittelukriteeri
47 Tulokset
Suodata
Lajittelukriteeri
Tatra II Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset
Ekologisesti suunniteltu
-5% Extra - Koodi Summer5
HanwagTatra II Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset
222,90 €
339,90 €-34%
Alta Bunion II Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset
Ekologisesti suunniteltu
-5% Extra - Koodi Summer5
HanwagAlta Bunion II Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset
223,92 €
279,90 €-20%
Island Lady MFS Active - Vaelluskengät - Naiset
-5% Extra - Koodi Summer5
MeindlIsland Lady MFS Active - Vaelluskengät - Naiset378,90 €
Tatra II Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset
Ekologisesti suunniteltu
-5% Extra - Koodi Summer5
HanwagTatra II Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset
271,92 €
339,90 €-20%
Tatra Light Bunion Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset
Ekologisesti suunniteltu
-5% Extra - Koodi Summer5
HanwagTatra Light Bunion Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset
219,90 €
299,90 €-27%
Alta Bunion II Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset
Ekologisesti suunniteltu
-5% Extra - Koodi Summer5
HanwagAlta Bunion II Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset
239,90 €
279,90 €-14%
Island Lady MFS Active - Vaelluskengät - Naiset
-5% Extra - Koodi Summer5
MeindlIsland Lady MFS Active - Vaelluskengät - Naiset
319,90 €
378,90 €-16%
Tatra Light Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset
Ekologisesti suunniteltu
-5% Extra - Koodi Summer5
HanwagTatra Light Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset289,90 €
Vakuum GTX - Vaelluskengät - Naiset
-5% Extra - Koodi Summer5
MeindlVakuum GTX - Vaelluskengät - Naiset
299,90 €
378,90 €-21%
Tatra Light Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset
Ekologisesti suunniteltu
-5% Extra - Koodi Summer5
HanwagTatra Light Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset
239,90 €
289,90 €-17%
Burma Lady PRO MFS - Vaelluskengät - Naiset
-5% Extra - Koodi Summer5
MeindlBurma Lady PRO MFS - Vaelluskengät - Naiset
271,90 €
308,90 €-12%
Tatra Light Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset
Ekologisesti suunniteltu
-5% Extra - Koodi Summer5
HanwagTatra Light Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset
260,91 €
289,90 €-10%
Tatra II Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset
Ekologisesti suunniteltu
-5% Extra - Koodi Summer5
HanwagTatra II Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset339,90 €
Litepeak Lady GTX® - Vaelluskengät - Naiset
Ekologisesti suunniteltu
-5% Extra - Koodi Summer5
MeindlLitepeak Lady GTX® - Vaelluskengät - Naiset
247,90 €
308,90 €-20%
Litepeak Lady GTX® - Vaelluskengät - Naiset
Ekologisesti suunniteltu
-5% Extra - Koodi Summer5
MeindlLitepeak Lady GTX® - Vaelluskengät - Naiset
271,90 €
308,90 €-12%
Locarno GTX® Lo Ws - Vaelluskengät - Naiset
Ekologisesti suunniteltu
-5% Extra - Koodi Summer5
LowaLocarno GTX® Lo Ws - Vaelluskengät - Naiset
102,96 €
175,00 €-41%
Kaptiva GTX - Polkujuoksukengät - Naiset
La SportivaKaptiva GTX - Polkujuoksukengät - Naiset
116,25 €
179,90 €-35%
Tatra Light Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset
Ekologisesti suunniteltu
-5% Extra - Koodi Summer5
HanwagTatra Light Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset
239,90 €
289,90 €-17%
Tatra Light Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset
Ekologisesti suunniteltu
-5% Extra - Koodi Summer5
HanwagTatra Light Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset
260,91 €
289,90 €-10%
Ohio Lady 2 GTX - Vaelluskengät - Naiset
-5% Extra - Koodi Summer5
MeindlOhio Lady 2 GTX - Vaelluskengät - Naiset
195,90 €
244,90 €-20%
ZG Trek GTX Wmn - Vaelluskengät - Naiset
Ekologisesti suunniteltu
ScarpaZG Trek GTX Wmn - Vaelluskengät - Naiset
182,90 €
228,90 €-20%
Tatra II Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset
Ekologisesti suunniteltu
-5% Extra - Koodi Summer5
HanwagTatra II Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset
184,40 €
309,90 €-40%
Nepal Cube Woman GTX - Vuoristokengät - Naiset
La SportivaNepal Cube Woman GTX - Vuoristokengät - Naiset
489,90 €
544,90 €-10%
Lady Light GTX® - Vaelluskengät - Naiset
Ekologisesti suunniteltu
-5% Extra - Koodi Summer5
LowaLady Light GTX® - Vaelluskengät - Naiset
216,90 €
259,90 €-17%
Lady Light GTX® - Vaelluskengät - Naiset
Ekologisesti suunniteltu
-5% Extra - Koodi Summer5
LowaLady Light GTX® - Vaelluskengät - Naiset
215,90 €
259,90 €-17%
Ascent GTX Wmn - Vuoristokengät - Naiset
Ekologisesti suunniteltu
GarmontAscent GTX Wmn - Vuoristokengät - Naiset
189,90 €
229,90 €-17%
Litepeak Lady GTX® - Vaelluskengät - Naiset
Ekologisesti suunniteltu
-5% Extra - Koodi Summer5
MeindlLitepeak Lady GTX® - Vaelluskengät - Naiset
271,90 €
308,90 €-12%
Tatra II Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset
Ekologisesti suunniteltu
-5% Extra - Koodi Summer5
HanwagTatra II Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset
305,91 €
339,90 €-10%
Stowe Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset
-5% Extra - Koodi Summer5
MeindlStowe Lady GTX - Vaelluskengät - Naiset
243,90 €
264,90 €-8%
Lady Light GTX® - Vaelluskengät - Naiset
Ekologisesti suunniteltu
-5% Extra - Koodi Summer5
LowaLady Light GTX® - Vaelluskengät - Naiset
215,90 €
259,90 €-17%
Trango Tower GTX - Vuoristokengät - Naiset
La SportivaTrango Tower GTX - Vuoristokengät - Naiset
211,64 €
384,90 €-45%
Portland Lady GTX® - Vaelluskengät - Naiset
-5% Extra - Koodi Summer5
MeindlPortland Lady GTX® - Vaelluskengät - Naiset
183,90 €
198,90 €-8%
Renegade GTX® Mid Ws - Vaelluskengät - Naiset
Ekologisesti suunniteltu
-5% Extra - Koodi Summer5
LowaRenegade GTX® Mid Ws - Vaelluskengät - Naiset
182,90 €
219,90 €-17%
Ridge Mid GT - Vaelluskengät - Naiset
-5% Extra - Koodi Summer5
HaglöfsRidge Mid GT - Vaelluskengät - Naiset
142,25 €
218,90 €-35%
Nuuk GV - Vaelluskengät - Naiset
-5% Extra - Koodi Summer5
AsoloNuuk GV - Vaelluskengät - Naiset
81,90 €
189,90 €-56%
Vetta Tech GTX - Approach-Kengät - Naiset
GarmontVetta Tech GTX - Approach-Kengät - Naiset
115,00 €
209,90 €-45%
Ridge GT - Vaelluskengät - Naiset
-5% Extra - Koodi Summer5
HaglöfsRidge GT - Vaelluskengät - Naiset
122,25 €
188,90 €-35%
Vetta GTX - Approach-Kengät - Naiset
GarmontVetta GTX - Approach-Kengät - Naiset
159,90 €
214,90 €-26%
Velocissima GTX - Approach-Kengät
Ekologisesti suunniteltu
-5% Extra - Koodi Summer5
DolomiteVelocissima GTX - Approach-Kengät
107,90 €
194,90 €-45%
Trango Tower Woman Gtx - Vuoristokengät - Naiset
La SportivaTrango Tower Woman Gtx - Vuoristokengät - Naiset
210,62 €
309,95 €-32%
Trango Tower GTX - Vuoristokengät - Naiset
La SportivaTrango Tower GTX - Vuoristokengät - Naiset
210,62 €
309,95 €-32%
Trango Tower Woman Gtx - Vuoristokengät - Naiset
La SportivaTrango Tower Woman Gtx - Vuoristokengät - Naiset
210,62 €
309,95 €-32%
Trango Tower Woman Gtx - Vuoristokengät - Naiset
La SportivaTrango Tower Woman Gtx - Vuoristokengät - Naiset
210,62 €
309,95 €-32%
Taiss Light Mid GTX® Women - Vuoristokengät - Naiset
Ekologisesti suunniteltu
MammutTaiss Light Mid GTX® Women - Vuoristokengät - Naiset
369,90 €
429,90 €-14%
Innox Pro GTX® Mid Ws - Vaelluskengät - Naiset
Ekologisesti suunniteltu
-5% Extra - Koodi Summer5
LowaInnox Pro GTX® Mid Ws - Vaelluskengät - Naiset
181,19 €
199,90 €-9%
Renegade GTX® Mid Ws - Vaelluskengät - Naiset
Ekologisesti suunniteltu
-5% Extra - Koodi Summer5
LowaRenegade GTX® Mid Ws - Vaelluskengät - Naiset
199,64 €
219,90 €-9%
Renegade GTX® Mid Ws - Vaelluskengät - Naiset
Ekologisesti suunniteltu
-5% Extra - Koodi Summer5
LowaRenegade GTX® Mid Ws - Vaelluskengät - Naiset
199,64 €
219,90 €-9%

Gore-Tex® Naisten Kengät: täydellinen suoja seikkailuissasi

On hyvin todennäköistä, että olet joskus huomannut jalkojesi olevan kosteita vaelluksesi aikana, olipa syynä sade tai kenkiesi kosteus hikoilun vuoksi. Olitpa sitten lähdössä vaellukselle Queyrasin sydämessä
tai Vison kierrokselle neljässä päivässä, tulet nopeasti huomaamaan, että Gore-Tex® Naisten Kengät ovat ratkaisu moniin ongelmiin!
Gore-Tex® kehitettiin 1950-luvun lopulla ja on nykyään olennainen teknologia urheiluvaatteissa. Se on nyt laadun tae ja käytännössä takuu siitä, että jalkasi pysyvät kuivina koko ponnistuksen ajan. Gore-Tex® Naisten Kengät tarjoavat tehokasta suojaa roiskeilta ja sateelta. Huomaat, että Gore-Tex säilyttää myös tietyn hengittävyyden, jotta et kärsi hikoilun vaikutuksista.

Mikä on Gore-Tex?

Gore-Tex on kalvo, erittäin ohut kerros laajennettua polytetrafluoroetyleeniä (ePTFE). Se on kudottu tarpeeksi tiiviiksi, jotta sillä on erittäin mielenkiintoisia ominaisuuksia kengän suunnittelussa. Gore-Tex-kalvo on sijoitettava kahden muun tekstiilikerroksen väliin: sisävuori kengän sisällä ja ulkopuolella oleva kangas. Tämän kolmikerroksisen suojajärjestelmän ansiosta Gore-Tex® Naisten Kengät suojaavat sinua täydellisesti sääolosuhteilta ja niistä tulee nopeasti välttämättömiä vaelluksillesi ja retkillesi.

Miksi valita Gore-Tex® Naisten Kengät?

Gore-Tex® Naisten Kengät pitävät jalkasi aina kuivina

Valitsemalla Gore-Tex® Naisten Kengät voit olla varma, että jalkasi pysyvät kuivina koko ponnistuksen ajan. Kalvon ohut rakenne takaa erinomaisen vedenpitävyyden lisäksi erittäin kevyen suojan. Gore-Tex® Naisten Kengät eivät paina enempää kuin tavalliset naisten vaelluskengät. Lähes 1,5 miljardia huokosta neliösenttimetrillä, Gore-Tex® Naisten Kengät suojaavat jalkojasi roiskeilta ja sateelta, jos juokset tai vaellat kosteissa olosuhteissa. Esimerkiksi Gore-Tex® Naisten Kengät X Ultra 3 Mid GTX® W merkiltä Salomon ja Renegade GTX® Mid Ws merkiltä Lowa ovat kaksi myydyintä kenkää, jotka ovat täydellisiä seikkailuissasi!

Gore-Tex® Naisten Kengät ovat hengittäviä

Lisäksi, että ne tarjoavat korkean vedenpitävyyden, Gore-Tex® Naisten Kengät säilyttävät hyvän hengittävyyden. Tämän teknisen saavutuksen ansiosta Gore-Tex® Naisten Kengät mahdollistavat hikoilun poistumisen kengän ulkopuolelle. Esimerkiksi Gore-Tex® Naisten Kengät kuten Lowa Tibet Gtx® Ws tai Salomon Ellipse 2 Mid LTR Gtx® W päästävät hikoilumolekyylit höyryn muodossa ulos, mutta estävät vesipisaroiden pääsyn kengän sisälle. Koska ne ovat hengittäviä, Gore-Tex® Naisten Kengät estävät monia epämukavuuksia, kuten kosteiden jalkojen tunteen hikoilun vuoksi ja lähes väistämättömät rakot, jotka seuraavat. Gore-Tex® Naisten Kengät kykenevät poistamaan kosteutta, mikä myös estää kylmettymistä kosteuden vuoksi, kun lämpötila laskee.

Gore-Tex® Naisten Kengät suojaavat tuulelta

Vedenpitävyyden ja hengittävyyden lisäksi Gore-Tex® Naisten Kengät tarjoavat toisen suuren edun: ne ovat tuulenpitäviä. Siinä missä muut materiaalit päästävät ilmaa läpi ja aiheuttavat kylmyyden tunteen, joka voi olla haitallista muille aktiviteeteillesi, Gore-Tex® Naisten Kengät pitävät jalkasi lämpiminä. Tämä pätee erityisesti X Ultra 3 GTX® W merkiltä Salomon tai LD Super Trident GTX®️ merkiltä Millet, jotka tarjoavat erinomaisen suojan tuulelta ja muilta sääolosuhteilta.

Löydä Gore-Tex® Naisten Kengät suurimmilta merkeiltä Hardloop.fi:stä

Kuten olet voinut huomata, Gore-Tex® Naisten Kengät ovat erinomainen ratkaisu, jos valmistaudut kohtaamaan kylmän ja sateen seuraavalla seikkailullasi. Gore-Tex -teknologia, jota sovelletaan vaelluskengissä sekä juoksukengissä tai vaelluskengissä, suojaa jalkojasi sateelta, hikoilun kosteudelta, mutta myös tuulelta ja kylmältä. Jos olet lähdössä vaellukselle Jurassien vuoristossa tai vaellukselle Monges-vuoristossa Provence-Alpes-Côted'Azurissa,
Gore-Tex® Naisten Kengät ovat juuri se, mitä tarvitset!